Jak zvládat období po prázdninách

Datum: 5.9.2017  Kategorie: Články i prezentace  Komentáře (0)

ZASTAV SE A POZNÁVEJ SE aneb JAK ZVLÁDAT ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

 

Září a často i část října bývá rušným obdobím pro všechny. Dětem začíná nový školní rok, rozjíždějí se jejich kroužky, my se znovu vracíme do pravidelných aktivit a v neposlední řadě návrat po dovolené do práce.

Najednou musíme naši mysl udržet jasnou, bystrou a s kondicí skoro olympijskou. Jsme velmi zaneprázdnění, aktivní od rána do večera, někdy i bez pauzy na oběd, bez odpočinku či odreagování. Začíná období, kdy se stres může objevovat i v běžných situacích každodenního života.

Musíme si opět zvykat na dopravní zácpy, přeplněné vagóny, uzavírky, změny. To jsou situace, které nám jsou nepříjemné a zvyšují každodenní stres.

V zaměstnání jsme zavaleni prací, musíme se vypořádat s vyšší zátěží kvůli nahromaděným úkolům. Při nezáživné činnosti se neubráníme pocitům ztráty času, kolegové nás snadno vyruší. To vše nás může dostat do stresu, beznaděje, deprese.

Zaručeným důvodem pro narůstání stresu je stav, kdy nestíháme, nezvládáme. V hlavě se nám honí, zda již musíme pospíchat pro dítě nebo ještě stíháme něco dodělat, myslíme již na to, kde co nejrychleji nakoupíme a kdy nastane ten správný čas pro naše pravidelné aktivity.

Je to období, kdy skoro nevíme, kde nám hlava stojí. Abychom tomu všemu nepropadli a nepodlehli přemíře nežádoucího stresu, abychom nebyli unaveni již od rána z povinností, které nás teprve čekají, je dobré se zastavit a vnímat naše skutečné potřeby, priority a schopnost. To platí o to více, pokud máme sklony nevnímat potřeby odpočinku a jet na plno bez jakéhokoli odreagování či relaxace.

Přežít nastávající měsíce bez úhony a v poklidu nám usnadní oblíbená volnočasová aktivita, zvláště pak cvičení jógy (restorativní, jin jógy nebo jógové terapie), ceněnou pomocí je kombinovaná esence Sebepoznání spolu s řadou Bio-Bachovky proti stresu. Budeme schopni správně vyvážit emoční stav, vyrovnat se s přemírou napětí, úzkosti, pochybností a strachu.

DOPORUČENÍ:

Kombinovaná esence Sebepoznání pomáhá odpoutat se od posedlosti a otevřít mysl. Podporuje pružnější jednání a umožní dopřát si uvolnění.

Kombinovaná esence Stres je užitečná v náročném až hyperaktivním období a je připravena tak, aby vrátila vnitřní klid v osobním i profesním životě. Na výběr esence v lékovce nebo ve spreji.

Roll-on Stres aplikujeme v případě konstantního napětí před nebo v průběhu náročné situace přímo na kůži zápěstí nebo spánky.

Aura parfém Stres rozprašujeme kolem sebe v kanceláři, v autě, doma. Obsažené esenciální oleje umocní účinek Bio-Bachovek.

Kombinovaná esence Spánek a aura parfém Spánek je duo produktů, které nám pomůže ubránit se večerním myšlenkám na to, co jsme nestihli a obavám ze všeho co nás čeká. Díky tomu budeme moci usnout a v klidu spát celou noc.

Organická kosmetická řada anti-stres je komplexní řada určená k péči a ochraně pokožky celého těla (denní krém, noční krém, čistící mléko, lotion, exfoliační krém, tělový peeling, tělové mléko, sprchový gel). 


Doporučení pro malé i velké školáky a jejich maminky

AŤ NÁS ŠKOL(K)A NESTRAŠÍ

 

harmonizující pomoc z BIO-BACHOVEK

Je začátek prázdnin, ale kvapem se blíží září, kdy některé děti nastoupí do školky a ty starší pak do školy. Pokud vás jako rodiče tato situace naprosto děsí, je třeba se soustředit na vlastní psychickou pohodu a pak začít pracovat na té vašeho dítěte. Pomoc s nabytím rovnováhy vaší i dětské duše vám poskytnou zcela přírodní cestou BIO BACHOVKY!

 

NÁSTUP DO ŠKOLKY

Nejsilnější emocí, kterou děti pocítí při nástupu do mateřské školy, je odloučení od rodičů, respektive od matky. Samozřejmě vždy záleží na povaze dítěte, rodinné situaci i na tom, jestli maminka první tři roky s dítětem byla nepřetržitě. Malé či velké stesky se ale projeví vždy. Podle učitelek v mateřské škole je pro dítě vždy nejhorších prvních čtrnáct dní a celková adaptace pak nejvíce záleží nejen na dítěti, ale především na rodičích, na jejich sebevědomí a sebekázni. Učitelky mateřských škol se poměrně shodují na tom, že maminky jsou v dnešní době úzkostlivější díky kontaktům, které nepřirozeně navazují přes internet. Dítě školku zvládne s většími či menšími obtížemi na výjimečné jedince téměř vždy, důležité však je, aby na odloučení, stres, úzkost či paniku byla připravena i maminka a nepoddávala se těmto emocím, v horším případě je neprojektovala do dítěte.

O d l o u č e n í

Pokud však už na tyto pocity dojde, doporučujeme pro maminku Kombinovanou esenci Závislost. Název zní trochu fatálně, ale jde především o to, odbourat negativní puzení k přílišné závislosti na dítěti a tím i pocity s tím spojené, jako je úzkost a smutek.

O k a m ž i t á p o m o c 

V prvních měsících (u každého dítěte je adaptace různě dlouhá) můžete sobě i ratolesti navíc „naordinovat“ Sprej či Kombinovanou esenci v kapkách První pomoc/URGENCY. Nejlépe doplnit novinkou PASTILKY PRO DĚTI. Sobě ji vstříkněte nebo kápnete do úst hned při odchodu do školky, kdy je dítě nejvíce vystaveno vašim emocím, a dítěti dopřejete chutný bonbonek (pastilku) nebo také První pomoc 4 kapky do oblíbeného nápoje nebo jednorázově do celodenního pití 12 kapek.

U rodičů je pro zdárný průběh adaptace nejdůležitější klid, rozhodnost a pozitivní myšlení, kteréžto emoce pak snadno posílá směrem k dítěti. Neustupujte, buďte laskaví a láskyplní, ale rozhodní a přesvědčení o tom, že kolektiv vašemu dítěti může jen prospět.

S t r a ch

Další „nerovnosti“, jako je školkovská strava, různé strachy vašeho dítěte či chování učitelek pak můžete řešit v průběhu roku, ve chvíli, kdy problém nastane. Pokud má vaše dítě z něčeho ve školce nepříjemné pocity či strach, doporučujeme využít prokazatelně pozitivních účinků Kombinované esence Strach.

S e b e d ů v ě r a

Můžete dítě na leckteré situace připravit, ale všechno prevencí nevyřešíte, proto vložte důvěru do rukou svého potomka a uvidíte sami, že to zvládne! Pokud vaše nedůvěra v dítě pramení ve vaší sebedůvěře, můžete svým emocím prospět Kombinovanou esencí Sebedůvěra.

PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN A PAK STOVKY DALŠÍCH

Oproti mateřské škole, kdy je dítě souženo především odloučením, je nástup do základní školy z psychologického hlediska mnohem větší oříšek. Ve škole je přísnější režim, dítě musí být několik hodin v kuse v klidu a podobným způsobem musí trávit i přestávky. Další silnou zátěží je jistá monotónnost školního vyučovaní a také to, že nemůže samo rozhodnout o tom, co chce dělat. Všechny školní aktivity vyžadují od dítěte pozornost, energii a velké úsilí a ve větší či menší míře pro každé dítě znamenají stres, který ještě můžou umocnit rodiče či učitelé svým nesprávným chováním.

Co můžete pro dítě udělat, je především včasné nastavení spánkového a stravovacího režimu, podobného tomu ve škole. Pro dítě je také důležitá klidná večerní příprava všech věcí na zítřek a nesporně i klidné a neuspěchané vstávání. Dítě je vždy se začátkem školního roku vystaveno stresovým faktorům, což neustává a často se i stupňuje s příchodem písemek a pololetí. I pro vás je stresující, když přijdete po dovolené do práce, a co teprve, když tam přijdete úplně poprvé!

Dítě potřebuje proto hodně odpočívat, čerpat energii z pohybových aktivit, potřebuje vaše bezpodmínečné přijetí a lásku a především pak potřebuje vaše pochopení. Jeho chování se může změnit, protože už ho nemáte 24 hodin pod dohledem, ovlivňuje ho spousta jiných lidí, je tedy na místě mít s dětmi trpělivost a být k jejich projevům tolerantní, což neznamená nevhodnosti přehlížet.

S o u s t ř e d ě n í

Podporu a pomoc do začátku školního roku vám opět můžou nabídnout BIO Bachovky. Kombinovaná esence Koncentrace podpoří úsilí vašeho dítěte, aby se dokázalo lépe soustředit na vyučování a školní podněty.

K o m u n i k a c e

Kombinovaná esence Komunikace pak pomůže další důležité dovednosti, která je ve škole vyžadována a ve vztahu mezi rodiči a dětmi, obzvlášť na téma škola, velmi žádoucí.

A n t i s t r e s

Pokud cítíte, že se vaše dítě snaží ze všech sil a přesto neumí vypnout, doporučujeme Interiérový parfém Anti-stres, který můžete před spaním nebo třeba hned po příchodu ze školy rozprášit v jeho okolí, a pomoci tak jeho zklidnění pomocí vůně bylin. Pokud vy sami ze školní docházky vaší ratolesti cítíte neklid, doporučujeme tělovou řadu harmonie Présence(s) de Bach, dopřejte si koupel nebo sprchu, případně využijte zklidňující vůně parfému a prokázaných účinků Bachových květových esencí kdykoliv během dne. 


Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 4:
 
 
Kontakt
AMC RATIO s.r.o.
Arch. Weisse 1089
252 30 Řevnice
e-mail: info@amcratio.cz
tel.: +420 775 631 911
Staňte se naším fanouškem!
Bio Bachovky


Google+
SHOWROOM BIO-Bachovky, Vlašská 15, Praha 1
PO 10,00 - 17,00
ÚT 10,00 - 17,00
ST 9,00 - 17,00
ČT 10,00 - 17,00
PÁ 10,00 - 17,00
O firmě
AMC RATIO s.r.o.
IČ: 248 44 608
DIČ: CZ24844608
č.ú.: 2900366808/2010
společnost zapsaná v OR u MS v Praze, oddíl C, vložka 179689