Články

Hormonální nerovnováha a problémy v Menopauze


V našem článku se zaměřuje na dva hlavní problémy spojené s hormonální nerovnováhou. PMS hormonální nerovnováhu spojenou s menstruačním cyklem a druhé téma se věnuje problémům spojených s obdobím menopauzy:

 1. 1. Hormonální nerovnováha spojená s menstruačním cyklem (PMS)

  1. změny nálad a podrážděnost

 2. 2. Problémy spojené s obdobím menopauzy

  1. návaly horka

  2. pocity úzkosti

  3. ztráta libida

  4. pocit "přibývání na váze"

 3. 1. Hormonální nerovnováha a problémy spojené s menstraučním cyklem (PMS)

  1.1. Změny nálad a podrážděnost

  Během vašeho cyklu trpíte častými a nepředvídatelnými změnami nálad. Cítíte se podrážděně, snadno vás každý rozčílí, býváte nervózní nebo naopak lítostivá. Pocity radosti a smutku se střídají bez zjevné příčiny.

  Naše rada:

  Doporučujeme užívat kombinovanou esenci Pro ženy, která vám pomůže regulovat a zmírňovat nerovnováhu nálad v návaznosti na fázi vašeho cyklu. V situacích, kdy vás pronásledují splíny, smutky až pocity deprese, je vhodným doplňkem k esenci Pro ženy roll-on Deprese.

  2. Problémy spojené s obdobím menopauzy

  Menopauza je důležitým přechodným obdobím v životě ženy. Můžeme si ji užít jako období, kdy zrajeme, jsme nad věcí, v životě nás již málo co překvapí. Nebo budeme podléhat změnám v chování a nechat s námi cloumat hormony, budeme vystaveni návalům horka, návalům emocí, problémům se spaním…. Bio-Bachovky vám můžou pomoci regulovat vaše psychické i fyzické změny a snadněji překonat toto období.

  2.1. NÁVALY HORKA

  Období menopauzy často doprovází návaly horka, které jsou hlavní známkou hormonálních změn. Přepadají vás náhlé pocity tepla, které se nejvíce objevují v oblastech prsou a obličeje. Tyto nepříjemné pocity ovlivňují i naše emoce a můžou se projevit stresem, úzkostí, pocity strachu nebo smutku. Nejčastěji se objevují v noci a jsou příčinou narušení spánku.

  Naše rada:

  Užívejte pravidelně minimálně 1 měsíc kombinovanou esenci Menopauza pro překonání nepříjemných pocitů v tomto období života. Esence spolu s roll-onem Menopauza umožní příjemně prožít období přechodu do zralé ženy a přijmout i fyzické změny spojené s menopauzou.

  2.2. POCITY ÚZKOSTI

  Vidíte všechno černě, vytrácí se chuť, elán a zájem o všední věci (nevidíte v nich smysl).

  Naše rada:

  Užívejte kombinovanou esenci Menopauza, pomůže vám s pocity beznaděje, smutku. Kombinovanou esenci Menopauza je možné doplnit i dvěma základními esencemi. Jednou z nich je základní esence Oliva vrací energii a sílu (psychickou i fyzickou svěžest) a/nebo druhá je základní esence Jabloň lesní/Crab apple pročišťuje mysl a pomáhá odstranit černé myšlenky a chmury, které se vám můžou honit hlavou.

  2.3. ZTRÁTA LIBIDA

  Nedávný příchod období zrání ženy (menopauzy) do vašeho života mohl narušit i vaše libido. Najednou postrádáte nedostatek touhy a nezájem o vašeho partnera.

  Naše rada:

  Užívejte kombinovanou esenci Menopauza, pro zvládnutí přechodného období zrání s poklidnou myslí a vnitřní pohodou. Doplnit ji můžete kombinovanou esencí Libido, která podpoří návrat k uspokojujícímu sexuálnímu životu.

  2.4. POCIT „přibývání na váze“

  Vaše tělo se postupně mění, ubývá svalová hmota a s tím souvisí snížení bazálního metabolismu. Nastává období, kdy je třeba si hlídat, co jíme. Jinak se může stát, že začneme nabírat na váze.

  Naše rada:

  Doporučujeme užívat kombinovanou esenci Menopauza a doplnit kúru i o esenci Štíhlá linie, která vám pomůže ovládat chutě na jídlo a podpoří setrvat ve svém rozhodnutí. Podporuje vaši vůli, odhodlání a současně osvobozuje od nezdravých zvyklostí. Také je možné zvážit doplnit terapii roll-onem Menopauza nebo Štíhlá linie.