Články

Přírodní anti-aging, který funguje


Bachovy esence skvěle fungují na lidskou psychiku a dávají ji do pohody a harmonie. K tomu, abychom se dobře cítili, pomáhá také vzhled, se kterým jsme spokojeni a právě proto tu jsou přírodní a bio kosmetické produkty, které přirozenou cestou dokáží udržet mladistvý a zdravý vzhled:

Místo krému: Vzácné zkrášlující oleje

Speciálně namíchané obličejové oleje z těch nejvzácnějších a nejčistějších olejů a esenciálních olejů jsou stále oblíbenější. Pleť je dobře přijímá a účinkují, protože se složky snadno a rychle dostanou hluboko do pokožky. Aby olej co nejlépe fungoval a nemastil, aplikujte několik kapek na vyčištěnou, vlhkou pleť. Zvlhčit ji před použitím oleje můžete také květovou vodou.

 • Posilující - vzácný pleťový olej, 30 ml

 • Zkrášlující - vzácný pleťový olej, 30 ml

 • Výživný - vzácný pleťový olej, 30 ml

 • Zázračně efektní - vzácný pleťový olej, 30 ml

 • Obohacující - vzácný pleťový a vlasový olej, 30 ml

Na péči: Čisté rostlinné oleje

Jednodruhové nejčistější bio oleje jsou lisované za studena, zachovávají si tedy v sobě všechny vitamíny, minerály a pečující složky. Je možné je přidávat do pleťových a tělových krémů, mlék nebo olejů, kde ještě znásobují účinky dané péče.

V naší nabídce najdete panenské rostlinné oleje ALTHO, které obsahující nenasycené mastné kyseliny důležité pro náš organismus a tělo si je neumí vyrobit samo. Jsou získány šetrným způsobem, nejsou ošetřeny rafinací, obsahují množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů. Jsou lisované za studena, kdy se získává malé množství oleje v nejvyšší dostupné kvalitě a díky tomu kromě bohatého složení je zachováno původní aroma a chuť zdroje - rostliny, ze které je rostlinný olej destilován. Mají blahodárný účinek na pokožku i celý organizmus. Složením se podobají kožním tukům, do pokožky se tedy velmi dobře vstřebávají. Mají nízkou molekulární hmotnost, proto snadno pronikají až do mezibuněčných prostor. Panenské rostlinné oleje obsahují vysoké procento vitaminu E – alfa tokoferolu, proto je výjimečným bojovníkem proti volným radikálům.

 • Panenský bio šípkový olej Rosier Muscat Bio, Laboratoire Altho, Bio-Bachovky.cz, 50 ml za 471 Kč

  Je získáván lisováním za studena ze semínek šípků z růže šípkové divoce rostoucí v Chile. Má regenerační a hojivé schopnosti, které oceníme zejména v boji proti stárnutí nebo hojení jizev čerstvých i staršího původu. Vysoký obsah antioxidantů je dalším přínosným efektem v boji proti stárnutí. Pro využití maximálních účinků doporučujeme používat v jeho čisté podobě. Plet navrací mladistvý vzhled. Je vhodný k péči o pokožku v těhotenství, v období růstu nebo nabírání svalové hmoty jako prevence vzniku strií.

 • Panenský bio granátový olej Pépins de Granade Bio, Laboratoire Altho, Bio-Bachovky.cz, 50 ml za 671 Kč

  Díky svým antioxidačním, regeneračním a uklidňujícím vlastnostem je tento olej využívaný proti stárnutí pleti. Působí proti působení stresu, UV záření nebo znečištění a také zpomaluje přirozené stárnutí pokožky. Přidáním pár kapek oleje do vašeho oblíbeného krému po holení zklidňuje podrážděnou pokožku. V krému po opalování zklidňuje podrážděnou pokožku. Může se užívat také vnitřně, kdy bojuje proti ORL poruchám, harmonizuje zažívání a také posiluje imunitu.

 • Panenský mrkvový olej, Laboratoire Altho, Bio-Bachovky.cz, 50 ml za 353 Kč, 100 ml 486 Kč

  100% čistý panenský mrkvový olej je ideální jako pomocník při přípravě pokožky na slunění, například před dovolenou a po zimě. Pomáhá budovat ochranu před spálením, podporuje dlouhodobější udržení zdravého odstínu opálené barvy pleti. V průběhu celého roku má osvěžující a omlazující účinky na pleť, dodává potřebnou vzpruhu našedlé a unavené pokožce.

Na rozzáření pleti a dodání rychlé hydratace: Květové hydroláty ve spreji

Speciální pleťové misty nebo-li pleťové vody ve spreji se stále více těší své oblibě. Jsou bez alkoholu a vznikají při destilaci esenciálních olejů. Hydroláty pleť zjemňují, hydratují nebo si poradí s jejími nedokonalostmi. Květovou vodu je možné použít jako pleťovou vodu, ale i jako podklad pro lepší aplikaci pleťového oleje, krému nebo pro fixaci make-upu.

Květová voda nebo také hydrolát vzniká jako vedlejší produkt, přesto velmi kvalitní výrobek při procesu destilace parou rostlinného zdroje při destilaci silice, při které vznikají i esenciální oleje zvané také éterické oleje nebo silice. Jedná se o produkt s vysokou kvalitou bohatou na bioaktivní látky zdrojové rostliny. Hydroláty mají jemnější účinky než esenciální oleje a není nutné dále ředit. V horní vrstvě pokožky vytváří aktivní hydratační a ochrannou vrstvu se zjemňujícími, uklidňujícími a léčivými účinky. Hydroláty jsou vhodné pro všechny typy pleti včetně poškozené, podrážděné a citlivé, počínaje spáleninami od slunce, vysušené pokožky vlivem prostředí až po péči o kojence.

Náš TIP:

 • Organická květová voda ze slaměnky, Laboratoire Altho, Bio-Bachovky.cz, 200 ml za 309 Kč

  Je ideální k péči o zralou a stárnoucí pleť, podporuje její regeneraci a vyrovnává barevný tón pokožky. Slaměnkový hydrolát dočišťuje pleť po odlíčení bez podráždění a vysušení. Naopak zklidňuje a podporuje regeneraci pleti, a to zejména zralou nebo suchou pleť. Zvyšuje její hydrataci a působí jako jemné tonikum. Je vhodný také jako podklad pod denní či noční krém, příjemná pomoc pro jejich vstřebávání do pokožky.

 • Organická růžová květová voda z damašské růže, Laboratoire Altho, Bio-Bachovky.cz, 200 ml za 309 Kč

  Pečuje o všechny druhy pleti, dodává pleti jemnost a rozzáření, zlepšuje její hydrataci a bojuje proti předčasnému stárnutí. Lze také používat na celé tělo - od hlavy k patě včetně vlasů. Je vhodná i na vysušenou či přecitlivělou pokožku, kterou ihned zklidňuje a zmírňuje nepříjemné pnutí či zarudnutí. Je vhodná pro dočištění pokožky po odlíčení či jako hydratační a regenerační tonikum, které pleť osvěží a rozzáří.

  Organická květová voda z chrpy, Laboratoire Altho, Bio-Bachovky.cz, 200 ml za 309 Kč

  100% čistě přírodní hydrolát z chrpy polní pro unavenou, podrážděnou a citlivou pleť. Zklidní opuchlá, unavená oční víčka i oční okolí. Celkově osvěží a regeneruje podrážděnou citlivou pokožku.