Články

Zkouškové období, testy, maturita, přijímačky


Zkouškové období stejně jako maturita nebo přijímací řízení jsou doprovázeny velkým stresem, strachem a různými obavami. Toto vše nás vyčerpává, snižuje koncentraci a celkově naše reakce. Bio-Bachovky můžou pomoci již v přípravě podpořit koncentraci, bojovat s odkládáním a leností. U samotných zkoušek nám jsou také velkou oporou.

Odkládání a poté málo času:


Někteří studenti mají tendenci odkládat, nechávat většinu přípravy na poslední chvíli. Dokonce i přesto, že s tím mají špatné zkušenosti. V době, kdy se konečně pustí do studia, zjistí, že jim zbývá málo času a přijde nervozita. Může se stát, že to bude chtít vzdát, přestane si věřit, možná nastane i trochu hysterie z výsledku a toto vše vyčerpá a skutečně se moc nepřipraví.

Naše doporučení:

Esence na míru, kterou vám můžeme namíchat v následující kombinaci (je možné připravit ze všech nebo si vybrat podle vlastních problémů):

  • Habr/hornbean ze základních esencí – na odkládání
  • Poupě jírovce/ Chestnut bud – na poučení se z chyb minulosti
  • Hořeček/Gentian – aby to nevzdali
  • Modřín opadavý/Larch – na podporu sebedůvěry
  • Plamének plotní/Clematis – na podporu koncentrace
  • Oliva/Olive – na energie, která jim bude chybět
  • Slivoň třešňová/Cherry plum – proti hysterii, strachu, že to nezvládnu

Ztráta koncentrace při učení nebo při samotné zkoušce:


Stres bývá synonymem pro ztrátu dostatečné koncentrace. Zaměřuje většinu energie k negativním myšlenkám a v hlavě jich lítá obrovské množství. Soustředění začne vyžadovat příliš energie nebo se nejsme schopni vůbec soustředit.

Naše doporučení:

Kombinovaná esence Koncentrace je vhodným pomocníkem. Připravte si lahev s pitím, upíjejte a učte se. Ztráta koncentrace při zkoušce: v den zkoušky a předchozí den užívejte tuto esenci v nápoji. Ke zkoušce si pak nezapomeňte vzít sprej nebo roll-on První pomoci, kdyby vás přepadla panika.

Stres před zkouškou i při:


Většinu z nás testy, zkoušky, soutěže i pohovory stresují. U písemných testů nás může tlačit čas, při ústním zkoušení nás může rozhodit otázka. To vše navyšuje náš stres a může vést až k panice. Pro úspěšné zvládnutí je důležité zůstat v klidu, být vyrovnaný, aby naše mysl byla schopná se soustředit a reagovat.

Naše doporučení:

Před ústní zkouškou, jakmile cítíte první příznaky stresu, používejte kombinovanou esenci Zkouška/závody a/nebo roll-on První pomoc nebo kombinujte oboje. Při písemných testech nebo zkouškách používejte produkty z řady Stres (roll-on, aura parfém nebo kombinovanou esenci). Pomůžou vám zůstat v klidu a soustředit se na vypracování.

Problém s vyjadřováním se:


Pro některé je ústní zkoušení velice stresující. A negativně ovlivňuje vyjadřování se. Mluvit celou větou, vzpomenout si na všechny vědomosti, seskupit myšlenky apod. může být najednou velkým problémem. Začne klesat naše sebedůvěra, začneme se zakoktávat, mluvit nesouvisle a už vůbec nejsme schopni si zorganizovat naše myšlenky.

Naše doporučení:

Kombinovaná esence Komunikace a/nebo Zkouška/závody vám pomůžou s uspořádáním myšlenek a posílí sebedůvěru. Těsně před zkouškou použijte kombinovanou esenci První pomoc ve spreji, abyste předešli jakékoli panice v průběhu zkoušení.