Články

Těhotenství, porod, šestinedělí a pohoda v celé rodině


V období, kdy začneme plánovat těhotenství, máme touhu i pročistit své tělo. Může se stát, že první pokusy o těhotenství se nepodaří. Máme pro vás níže pár tipů, jak vše zvládnout a v klidu se připravit:

        1. Před otěhotněním

         V období, kdy začneme plánovat těhotenství, máme touhu i pročistit své tělo. Může se stát, že první pokusy o těhotenství se nepodaří. Máme pro vás níže pár tipů, jak vše zvládnout a v klidu se připravit:

         1. Brala jsem antikoncepci a ráda bych pročistila tělo: doporučujeme kombinovanou esenci Detox.

         2. Snížit svoji hmotnost, než začnu těhotenstvím nabírat: tip - kombinovaná esence Štíhlá linie

         3. Při problémech s otěhotněním vám můžeme namíchat esenci na míru v následující kombinaci: Crab apple, Agrimony, Gentian, Mimulus.

         4. Zklamání z negativního testu: vyrovnat se zklamáním nám pomůže kombinovaná esence První pomoc, kterou můžeme doplnit základní esencí Gentian, abychom podpořili naši touhu po miminku. Tato esence pomáhá nevzdávat se.

        Těhotenství

        Podařilo se nám otěhotnět a my se s novým stavem seznamujeme a můžou nás doprovázet negativní emoce a problémy:

        1. Nevolnost v začátku těhotenství: zmírnit nebo zcela odstranit tyto potíže můžou pomoci základní esence - Sclerantus a Crab apple.

        2. Nervozita v průběhu těhotenství je celkem častý jev zvláště u čekání na první miminko. Úlevu vám přinese kombinovaná esence První pomoc, v případě že obavy jsou silnější doporučuji kombinovanou esenci Strach.

        3. Únava - některé nastávající maminky překypují energií a některé se zcela vyčerpává - pro návrat energie jsou vhodnými pomocníky roll-on Energie, aura parfém Energie nebo kombinovaná esence Energie. Tyto produkty můžete používat různě v průběhu celého dne a těhotenství nebo si vybrat jeden z nich a ten používat pravidelně.

        4. Obavy před každým ultrazvukem nebo odběry, zda je vše v pořádku - je důležité být v průběhu těhotenství v pohodě, abychom nestresovaly miminko. První pomoc, kterou můžete zaměnit za kombinovanou esenci Strach v době, že vaše obavy přerůstají do úzkostí.

        5. Popudlivost, podrážděnost, hormonální nerovnováha v době těhotenství - celé těhotenství nás doprovází hormonální nerovnováha, někdo ji zvládá bez povšimnutí a někoho naopak dokáže pěkně rozhodit. Hormonální nerovnováha ženu provází celý život, větší výkyvy se objevují v pubertě, v těhotenství, po porodu v šestinedělí a v období menopauzy. Hormonální bouře bývá nejsilnější v průběhu těhotenství. Je zcela přirozená, ale některé může více ochromit. Můžou objevovat častější bolesti hlavy, přecitlivělost, která přechází z velké euforie do splínu až deprese, někdy se může zhoršit kvalita pleti - ideální pro tento stav je kombinovaná esence Pro ženy.

      Porod

      Těhotenství je u konce a čeká nás porod. Někdo je úplně v klidu, ale u některé se můžou v hlavě objevovat myšlenky plné obav z porodu. Někdy jsou to jenom malé obavy z neznámého. I naše psychická pohoda je důležitá pro průběh porodu, vše je jednodušší, když jsme v klidu.:

      1. Kombinovaná esence První pomoc a aura parfém První pomoc jsou ideální pomocník k porodu. Esenci můžeme popíjet cestou do porodnice, ale v průběhu porodu doporučuji aura parfém, který se rozprašuje na sebe a do prostoru. Pomáhá navodit pohodovou atmosféru nejen vám, ale i tatínkovi a dokonce bude působit i na personál.

      2. Porod císařským řezem - obavy z operace – kombinovaná esence Strach, při menší nervozitě je možné použít První pomoc.

      3. Těsně po porodu použijte aura parfém v okolí miminka nebo esenci aplikujte na kůži novorozence. Pomáhá jak po náročném porodu, tak i po pohodovém rychlém průběhu porodu. Harmonizuje všechna překvapení a pomůže se vyrovnat se změnami spojených s příchodem na svět.

     Šestinedělí

     Přijeli jsme z porodnice domů, ať už kojíme nebo ne procházíme si velice náročným hormonálním obdobím.

     1. Nerovnováha hormonů nastane u každé rodičky, některé ji zvládají dobře a ty které ne, těm může pomoci kombinovaná esence Pro ženy. Její kombinace se zaměřuje na emoce vyvolané hormonální nerovnováhou: sebelítost a potřeba vlastní pozornosti, střídání nálad, pocity méněcennosti, podporuje sebedůvěru, proti smutku, depresi, zoufalství, je vhodná pro zvládnutí a propojení změn (včetně aktivity našich hormonů), pomáhá přijmout samu sebe (se všemi změnami po porodu), pomáhá při pesimismu, pocitu nespravedlnosti a zatrpklosti.

     2. Poporodní psychóza - esence na míru při poporodní psychóze je připravená z následujících základních esencí: Cherry plum, White Chestnut, Pine

     3. BABY BLUES - je určená pro maminky, které začaly pociťovat ztrátu sebedůvěry nebo je dostatečně nenaplňuje období mateřské, přepadají je splíny, smutky.

    Spokojené miminko

    Každá si pro své dítě přejeme to nejlepší a tím je spokojené děťátko. Občas ale pláče, musíme si uvědomit, že to vždy neznamená, že se něco děje. Pláčem nám miminko může sdělovat, že je nespokojené nebo s námi chce jenom komunikovat. Před prvními slůvky je pláč jediným jeho prostředkem komunikace. Je proto důležité naučit se rozeznávat druhy pláče. "Pláč nespokojenosti" bude odlišný od "pláče komunikace". Miminko může být hladové, potřebuje přebalit, trápí ho nadýmání, únava, potřebuje spinkat nebo si s námi chce jenom povídat.

    1. Ustaraná či nervozní maminka může být hlavním důvodem neklidného miminka. Proto doporučujeme harmonizovat maminku a pak bude spokojené a klidné i miminko. Nejčastějším problémem bývá přehnaně ustaraná maminka, kdy se její snaha po dokonalosti může přehoupnout ve vyčerpání, které bývá spojeno s netrpělivostí, přehnanými reakcemi, plačtivostí nebo sebelítostí. Jsou samozřejmě i stavy, kdy je miminko plačtivé/nespokojené a není to vlivem maminky. Patří sem například problémy s nadýmáním, častější buzení, nějaká nemoc apod.

    2. Problémy s nadýmáním jsou často spojené způsobem přijímání stravy (mateřské mléko nebo umělá výživa). Některá miminka stejně jako dospělí jsou netrpěliví, svoji stravu hltají, můžou se u toho i vztekat, když nestíhají polykat. Se vztekem se jim mléko špatně přijímá, tak to vzdají, poté jsou brzy hladoví. A začne začarovaný kruh. Velkým pomocníkem je esence na míru Bolavé bříško.

    3. Snadné usínání a klidný spánek - při problémech s usínáním nebo s častým buzením je ideální a osvědčená kombinace dvou aura parfémů Klidné dítě a Spánek.

   Starší sourozenec

   1. Starší sourozenec může začít žárlit po příchodu miminka domu. I přestože celé těhotenství bylo dítě připravováno na příchod sourozence, není v jeho silách se na skutečnost zcela připravit. Doporučujeme kombinovanou esenci Hněv, případně doplnit aura parfémem Konflikt.

  Pro oba rodiče

  1. Aura parfém Energie ocení rodiče, které vyčerpává péče o miminko. Prací s energií předcházíme dalším problémům, vždyť když jsme unavení, jsme nervózní a snadno dojde k hádce z maličkosti. Aura parfém Konflikt a esence Hněv je vhodná na období, kdy z únavy začneme být podráždění.