Tipy pro míchání základních esencí:

1) Těhotenství:
když se nedaří otěhotnět
Mimulus
Agrimony

2) Před i při porodu:
První pomoc/Urgency
těsně po narození doporučujeme esencí otřít rtíky novorozenci, je to por něj velká změna, často doprovázena stresem nebo šokem.

3) Poporodní psychoza:
Cherry plum, White Chestnut, Pine

4) Návrat do práce po mateřské dovolené:
Larch
Mimulus
Jilm
Water violet - ne pro každou, přečtěte si, prosím, popis esence.

5.) Při rozchodu s partnerem:
při rozchodu kvůli jiné ženě - Holly a Chicory
při velké zlobě vůči partnerovi - Holly, Mimulus, White Chestnut

6.) Pro děti:
před i v období vyššího psychického vypětí (před prvním školním dnem, před Mikulášem, před vánoci apod.)
První pomoc/Urgency v lékovce nebo ve spreji a vhodné doplnit o používání interiérového parfému První pomoc/Urgency

7.) Dieta:
- Crab apple - Jabloň lesní, Bachova květová esence tzv. čistící pro ty, kteří se potřebují naučit respektovat své tělo a svoji osobu jako celek. Esence pomůže být spokojen sám se sebou.

- Impatients - Netýkavka žláznatá, Bachova květová esence pro získání dostatečné trpělivosti, kterou mnozí často brzy ztrácí a podřizují se nárazovým drastickým dietám a pak se stává, že ztracená kila se rychle vracejí, dochází k tzv. JO-JO efektu. Bachova esence Impatients pomáhá udržet si trpělivost a naučit se dlouhodobě se stravovat, tak abychom dosáhli požadované váhy a tu si i udrželi.

- Chestnut Bud - Poupě jírovce, Bachova květová esence je vhodná pro ty, kteří se již několikrát pokoušeli stravovat se dietně a po čase se opět vrátili ke starým zvykům až zlozvykům. Bachova esence Chestnut Bud pomáhá poučit se z chyb minulosti.

- Gentian - Hořeček nahořklý, Bachova květová esence je vhodná pro ty, kteří když nevidí v nejbližší době viditelné výsledky, začnou se cítit sklesle a ztrácet naději v úspěch diety. Bachova esence Gentian pomáhá zvládnout emociální stránku v období diety a udržet si své přesvědčení.

- Hornbeam - Habr obecný, Bachova květová esence je vhodná pro ty, kterým chybí silná vůle k tomu, aby s dietou vůbec začali. Vědí, že by bylo třeba shodit přebytečná kila, ale chybí jim dostatečný impuls a silná vůle. Bachova esence Hornbeam pomáhá stále neodkládat zahájení diety a posílí vnitřní přesvědčení začít s dietou a docílit požadované váhy.

Dávkování esence DIETA na míru:
4x denně 4 kapky buď přímo do úst pod jazyk nebo do svého oblíbeného nápoje.