Články

Novoroční předsevzetí a jak na ně


Dáváte si rok co rok předsevzetí, těšíte se, jak je budete plnit, ale po pár týdnech zjišťujete, že se vám je nedaří dodržovat?

Odkládání na další a další týden nezabírá a po čase se jen dostáváme do zbytečného stresu a depresí, že jsme nevydrželi. Důvodem je nedostatek silné vůle, disciplíny a sebeovládání. Pakliže máte problém vytrvat a bojujete se slabou vůlí, zkuste se obrátit na přírodu. Možná budete překvapeni, jak vám dokáže pomoci Bachova květová terapie.

Vše je v hlavě, to už všichni víme. Takže bychom měli pracovat na sobě. Protože každý problém je vhodné řešit zevnitř, od jeho podstaty, stejné je i užívání esencí. Ty se totiž užívají nakapáním přímo do úst nebo přidáním do jakéhokoli nápoje. Užívání esencí a jejich efekt můžeme podpořit produkty, ve kterých se propojuje Bachova terapie s aromaterapií. Nabízí nám nejen pomocnou ruku, ale i estetický požitek.

CO PRO SILNOU VŮLI, DISCIPLÍNU A SEBEOVLÁDÁNÍ

Abychom dokázali plnit stanovené cíle, je třeba být v celkové harmonii, v emoční i fyzické rovnováze, které výrazně ovlivňují stav mysli a duše. Tedy i naše soustředění na stanovené cíle a přání. Pokud nedokážeme vytrvat, bojujeme se slabou vůlí, máme problémy se sebeovládáním či disciplínou, určitě nám něco chybí. Chybějící složku je třeba doplnit, a jak jinak než přes sílu přírody, která je zakotvena v Bachových květových esencích - Bio-Bachovkách.

S dodržováním a plněním novoročních předsevzetí pomáhají Bio-Bachovky, které nás podpoří v našem rozhodnutí a pomáhají dojít k vytčenému cíli. Dodají nám tak zároveň i vyšší sebevědomí a sebedůvěru, která pramení právě z prvních úspěchů a dodržování stanoveného plánu.

Při výběru pomocníků z řady Bachových esencí záleží na druhu předsevzetí a na našem konkrétním problému s nedodržováním vytčeného cíle. Mohou nám pomoci tzv. individuální esence - Habr/Hornbeam – podporuje silnou vůli, abychom skutečně začali a neodkládali. Hořeček/Gentian – pro vytrvání, abychom se nevzdávali při prvním neúspěchu nebo jen malém pokroku. Poupě jírovce/Chestnut bud – abychom se poučili z předchozích pokusů zakončených neúspěchem, abychom se znovu nevrátili do starých zlozvyků. Netýkavka/Impatients – pro získání dostatečné trpělivosti, kterou mnozí brzy ztrácejí. Nebo si můžeme vybrat z hotových kombinací, které jsou pro mnohé dostupnější. Nejsme u nich závislí na poradě s odborníkem a jsou k dostání v lékárnách. Mohou být i doplňkem k individuální esenci. Pro toto období jsou nejtypičtější: Štíhlá linie, Detox, Stop-smoke, Koncentrace, MotivaceSebedůvěra či Strach.

PŘEDSEVZETÍ, KTERÁ SI DÁVÁME

A jaká předsevzetí si nejčastěji dáváme? Po období Vánoc, hlavně u žen, předsevzetí často souvisí se štíhlou linií a zdravým životním stylem.

ŠTÍHLÁ LINIE - většinou chceme zhubnout alespoň pár kil, začít se kvalitněji stravovat, dodržovat zdravý životní styl nebo více sportovat. S tímto cílem nám vedle individuálních esencí pomohou i takzvané hotové kombinované Bio-Bachovky. Například esence Štíhlá linie pomáhá přímo s udržením linie, s rozhodnutím zdravě žít a posílením silné vůle. V průběhu dne je vhodné doplnit aplikací roll-onku Štíhlá linie.

DETOX - se zdravým životním stylem a stravováním souvisí i detoxikace organismu. Nakonec bez správného detoxu je hubnutí téměř bezvýsledné nebo jen krátkodobé. Navíc jsme po Vánocích plni škodlivin ze smažených a grilovaných jídel. Právě esence s odpovídajícím názvem Detox bude v této situaci ta pravá. Podpoří celkovou očistu našeho těla a k tomu i posiluje naši vnitřní vůli a touhu po změně.

PŘESTAT KOUŘIT - další problém, se kterým často a marně bojujeme, je kouření, respektive snaha o jeho odvykání. Proto je také jedním z našich nejčastějších novoročních předsevzetí. Chuť je ale u mnohých z nás silnější než vůle a tak mnohdy po krátkém omezování znovu začínáme kouřit v původní intenzitě. Pokud ale skutečně chceme dostát svému předsevzetí, je vhodné vzít na pomoc kombinovanou esenci Stop – Smoke a můžete doplnit pastilkami Stop-smoke, oba produkty jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí přestat kouřit. Upevňují naše rozhodnutí, posilují vůli a dopomáhají dosažení cíle.

Zharmonizujte se hned na začátku roku a zjistěte, že novoročním předsevzetím je možné dostát a dokonce se jimi důsledně celý rok řídit.