Články

Detox a štíhlá linie


Na jaře nás zajímá často především ozdravení našeho těla a často i shazování zimních kilogramů. Blíží se léto, prázdniny, čas u vody, dovolené. Shozením svršků někoho čekalo nemilé překvapení, jak se tělo po zimě změnilo. A my si přejeme užít si léto a do šatů a plavek vylepšit postavu. Dvě kombinované esence řady Bio-Bachovek Les Fleurs de Bach podpoří naše úsilí přírodní cestou!

DETOX

Bachova květová BIO esence vhodná pro ty, kteří hledají vnitřní rovnováhu organizmu. Esence pomáhá snižovat obsah toxinů v organismu a navracet novou rovnováhu. Obsažené esence: řepík lékařský, pramenitá voda, jilm štíhlý, olivovník evropský, jabloň lesní, sporýš lékařský

ŠTÍHLÁ LINIE

Bachova květová BIO esence pro ty, kterým se nedaří udržet si štíhlou linii. Esence pomáhá zbavit se závislosti na jídle a podporuje sebeovládání a sebekontrolu. Obsažené esence: vřes obecný, zeměžluč lékařská, čekanka obecná, pramenitá voda, olověnec willmottův, slivoň třešňová, sporýš lékařský.

Jak konkrétně tělo detoxikovat?

Pijte tolik tekutin, abyste denně vymočili cca 2-2,5 l. Příjem tekutin zvyšujte postupně, abyste tělo nešokovali – nejvhodnější je samozřejmě čistá vlažná voda nebo kvalitní bylinný čaj. Zapomeňte na chvíli na kávu, černý čaj, sycené a slazené nápoje!

Jezte spíše celozrnné potraviny, netučné sýry, jogurty s živými kulturami a hodně zeleniny. Vyhněte se margarínu, kořenícím směsím včetně kečupu, hořčice a studených omáček. Omezte také bílou mouku, citrusy a cukr, dále pak maso, masové vývary a brambory. Připravujte si jídla vařením, dušením a pečením, na chvíli vynechte vše s nálepkou instantní, konzervované, smažené či grilované!

Své tělo stimulujte masážními relaxačními oleji a koupelemi, především klouby a páteř si zaslouží vaši pozornost. V každé volné chvíli dne se pak soustřeďte na své dýchání – kyslík podporuje detoxikační funkci jater.

5 Základních tipů k snížení hmotnosti

  • Neexistuje vzor krásy, vaším jediným měřítkem by měl být zdravý a plnohodnotný život.
  • Hubnout více než kilo týdně je nezdravé a svědčí to o nesmyslnosti vybrané diety.
  • Raději si dopřejte jednu kostičku čokolády, než abyste hodiny mysleli na celou tabulku a ve finále se do ní pustili v deset hodin večer.
  • V případě výběru své potravy dbejte vždy na 3 hlavní kritéria: chuť, kvalita, pestrost! Omezte kalorický příjem, ale nezříkejte se požitku z jídla!
  • Buďte aktivní! Nedokážete-li se donutit k pohybu, zkuste třikrát týdně zajít kamkoliv pěšky svižnou, ale příjemnou chůzí. Zapomeňte na eskalátory, nevozte se všude autem! Chůze spaluje kalorie a nenechá ubývat svalovou hmotu.

Nahrazování nevhodných potravin

Vytiskněte si nějaké dobré kalorické tabulky, kde bude uvedena i hodnota glykemického indexu. Najděte si v nich vaše oblíbené potraviny a následně hledejte v jejich okolí, čím je nahradit, důležitý je nejen počet kalorií, ale také glykemický index (čím nižší hodnota GI, tím menší zvýšení hladiny cukru v krvi a tím i příznivější potravina pro hubnutí). Naučte se nakupovat potraviny, které obsahují méně než 3 g tuku na 100 g výrobku. Z jídelníčku pak zcela vylučte bílé pečivo a bílou mouku, brambory, těstoviny a rýži, nahradit je můžete žitným chlebem, celozrnným pečivem, rýží natural, cizrnou a bulgurem.

Přírodní preparáty jako pomoc při hubnutí a detoxikaci!

Při hubnutí vám může pomoci váš homeopat, čínský lékař nebo i terapeut Bachovy terapie. Kombinované Bio-Bachovky Les Fleurs de Bach jsou již jako jediné na českém trhu předpřipravené směsi účinných výtažků z rostlin uchovávané v bio koňaku. Složky kombinované esence Štíhlá linie vám pomohou se závislostí na jídle a sebekontrolou při nakupování a chuti na nezdravé a tučné jídlo. Kombinovaná esence Detox pak navrací vašemu tělu přirozenou rovnováhu a snižuje obsah toxinů, což vám i v případě dodržování diety pomůže s dostatečnou energií v těle a nežádoucí únavou, tělo se také bude rychleji regenerovat a lépe reagovat např. na sportovní aktivity. Kombinované esence je vhodné užívat 3x denně po 4 kapkách, můžete je kapat buď přímo do úst, nebo smíchat s nápojem, který popíjíte celý den. Máte-li problém s alkoholem, je dobré nakapat dávku do horkého čaje, který neovlivní účinek rostlinných výtažků, ale odpaří alkohol. Jedna lahvička kombinované esence splní svůj úkol tak funguje jako jednorázová kúra, není tedy třeba jako v případě léků, užívat esenci neustále (postačí cca měsíční – 2měsíční využívání lahvičky).

Další produkty k dosažení cíle

Účinek kombinovaných esencí můžete doplnit roll-onem Štíhlá linie a masáží problémových partií Zeštíhlujícím masážních olejem. Jedná se o úžasnou kombinaci esenciálních olejů s dvojím efektem. První skupina esenciálních olejů na rozpuštění podkožního tuku a následné odplavení, druhá skupina pro hladkou a pevnou pokožku.