Bergamot - Esenciální olej organic, 30 ml (Itálie)

3700758103585

Nový produkt

Organický esenciální olej Bergamot (Itálie)

Esenciální olej ALTHO z bergamotu je známý pro své antibakteriální, antispazmodický, protizánětlivý, podporující trávení efekt, ale je i uklidňující a tonizující.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

785,00 Kč s DPH

Bergamotový - organický esenciální olej, 30 ml

Bergamotový esenciální olej ALTHO se získává destilací z oplodí z rostliny vysoké asi 5 metrů, plody jsou velikosti malého pomeranče, jeho tvar připomíná hrušku nebo kdouli s tmavě nazelenalou barvou. Patří do čeledi routovitých, stejně jako další citrusy (pomeranč, grapefruit, citron, mandarinka). Má široké využití pro náš organismus. 80 % světové produkce se pěstuje v jižní Kalábrii v Itálii. Bergamot je dále pěstován v jižní Francii a v Pobřeží slonoviny pro bergamotový olej a v turecké Antalyi na marmeládu. Bergamotové silice jsou základem chutě a vůně čaje druhu Earl Grey.

Tradiční použití:

Trávicí systém: povzbuzující, projímavé a antiseptické účinky. Farmaceuti doporučují při nadýmání a křečích, na podporu prokrvení.

Při nachlazení: bolest v krku, horečka, nervové napětí, úzkosti.

Intimní hygiena:vhodná součást přípravků pro intimní hygienu (protizánětlivé, antiinfekční a antivirální účinky).

Psychická nerovnováha: anxiolytickými a neurosedativnímivlastnostmi se doporučuje pro všechny patologické stavy spojené se stresem a úzkostí.

Kůže: pomáhá při na léčbě dermatóz, akné, ekzémů, pruritu a kožních poraněních.

Pokožka - kosmetické použití: regenerace a tonizace pleti, efektní pomocník pro krásnou a zdravou pleť.

Botanický popis:

Voňavé ovoce velikosti pomeranče, tvarem připomínající hrušku tmavězelené barvy. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium. Patří do čeledi routovitých stejně jako většina citrusů (pomeranč, grapefruit, citron, mandarinka)

Bergamotový organický esenciální olej obsahuje:

 • Citrus bergamia / BERGAMOT BIO (Itálie)*

Organoleptické vlastnosti:

 • Vzhled: tekutý
 • Vůně: sladká, čerstvě citrusová a lehce květinová
 • Barva: žlutozelená nebo bezbarvá
 • Hustota: 0,860 - 0,880

Destilované části: oplodí

Místo původu: Itálie

Chemotyp / složení:

 • Biochemická specifikace: linalylacetát, limonen, linalool
 • Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: citral, geraniol, linalool, limonen
 • Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Buďte opatrní, esenciální olej z bergamotu je fotosenzibilizující. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením.

Způsoby použití:

 • Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
 • Orálně: 2 kapky esenciálního oleje z bio bergamotu na lžičku s medem nebo pastilku, dejte pod jazyk při zažívacích a nervovéých problémech.
 • Na kůži: Smíchejte 5 kapek bergamotového esenciálního oleje v 100 ml rostlinného arganového oleje bio. Nebo přidejte při výrobě vlastního obličejového krému do vámi vybraného základu.
 • Do difuzéru: používejte samostatně nebo v kombinaci s dalšími EO. Samostatně přináší pocit čistoty a svěžesti s vůní ovocných tónů.

Důležitá upozornění:

 • Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře.
 • Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

 • Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
 • Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
 • *rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Bergamot - Esenciální olej organic, 30 ml (Itálie)

Bergamot - Esenciální olej organic, 30 ml (Itálie)

Organický esenciální olej Bergamot (Itálie)

Esenciální olej ALTHO z bergamotu je známý pro své antibakteriální, antispazmodický, protizánětlivý, podporující trávení efekt, ale je i uklidňující a tonizující.

Path: > > > Bergamot - Esenciální olej organic, 30 ml (Itálie)

16 dalších produktů ve stejné kategorii: