Cedr atlaský - Esenciální olej BIO, 10 ml (Maroko)

3700758100065

Nový produkt

Organický esenciální olej CEDR ATLASKÝ (Maroko)

Cedr atlaský pomáhá při výskytu akné, ulevuje při artritidě, při onemocnění horních cest dýchacích, při kašli a bronchitidě. používá se i při problémech s lupy a dermatitidě.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

193,00 Kč s DPH

Cedr atlaský - organický esenciální olej, 10 ml

Biochemické složení organického esenciálního oleje z cedru atlaského je charakterizováno množstvím seskviterpenů, díky tomu jsou mu přisuzovány tyto vlastnosti: antihistaminové a antialergické vlastnosti. Je velmi dobrým pomocníkem při problémech s vykašláváním, má protizánětlivé a antiseptické účinky. Též je velice dobrým buněčným regenerátorem.

Esenciální olej ALTHO z cedru atlaského navozuje pocity zklidnění. Blahodárně působí na psychiku v období negace. Je vhodný při velkém stresu pro zklidnění a uzemnění. Používá se při meditaci a rozjímání.

Tradiční použití:

Silice z cedru atlaského jsou tradičně indikovány k léčbě alergií, senné rýmy, svědění kůže, při kašli a bronchitidě.

Při nachlazení: nachlazení, bronchitida, sinusitida, angína, záněty ucha, laryngitida, chřipka a horečka.

Kůže: Dekongestační a detoxikující efekt esenciálního oleje z cedru jsou vynikající při boji s celulitidou. Používán tohoto oleje aktivujete krevní a lymfatický oběh.

Botanický popis:

Cedr patří do čeledi Pinaceae, lze jej nalézt pod názvem „Atlantický cedr“. Se stále zelenými listy má trsy šedozelených jehel, větvičky a vejčité kužele ve tvaru sudu. Majestátní jehličnan, jeho široký a silný kmen může dosáhnout výšky 40 m a dožít se více než 2000 let.

Cedr, který pochází z Blízkého východu a severní Afriky a je považován za posvátný strom, dnes zdobí libanonskou vlajku. Ve starověkém Egyptě jej faraoni používali k léčebným a kosmetickým účelům a vstoupil do balzamovacího protokolu.

Cedrový organický esenciální olej obsahuje:

 • Cedrus atlantica / CEDR ATLASKÝ BIO 10 ml (Maroko)*

Organoleptické vlastnosti:

 • Vzhled: konzistentní viskózní
 • Vůně: teplý, dřevitý, sladký
 • Barva: medová
 • Hustota: 0,924 - 0,950

Destilované části: dřevo

Místo původu: Maroko

Chemotyp / složení:

 • Biochemická specifikace: beta-himachalen, alfa a gama himachalen.
 • Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: ---
 • Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.

Způsoby použití:

 • Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
 • Orálně: při nachlazení nebo při alergii 1 kapka 2x denně esenciálního oleje na lžičku s medem, na pastilku nebo nakapejte na lžičku se sirupem.
 • Na kůži: boj s celulitidou, uvolnění lymfy nebo při potřebě odvodnění - smíchejte 2 ml esenciálního oleje z cedru a 2 ml EO z citronové kůry ve 100 ml rostlinného lískooříškového oleje bio. Nebo přidejte do svého masážního krému či oleje. Připravenou směs použijte k masáži problémových partií.
 • Do difuzéru nebo pro inhalaci: se používá pro relaxaci a zklidnění v kombinaci s levandulí a pomerančem.

Důležitá upozornění:

 • Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.
 • Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

 • Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
 • Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
 • *rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Cedr atlaský - Esenciální olej BIO, 10 ml (Maroko)

Cedr atlaský - Esenciální olej BIO, 10 ml (Maroko)

Organický esenciální olej CEDR ATLASKÝ (Maroko)

Cedr atlaský pomáhá při výskytu akné, ulevuje při artritidě, při onemocnění horních cest dýchacích, při kašli a bronchitidě. používá se i při problémech s lupy a dermatitidě.

Path: > > > Cedr atlaský - Esenciální olej BIO, 10 ml (Maroko)

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

16 dalších produktů ve stejné kategorii: