TYMIÁN OBECNÝ linalol BIO 10 ml (Francie)

3700758100010

Nový produkt

Organický esenciální olej Tymián obecný linalol (Francie)

Intenzívní bylinná vůně s jemnějšími nasládlými tóny. Má srovnatelné účinky s tymiánem thymol, zejména protiinfekční, antibakteriální a protiplísňové, posiluje funkce celého organizmu, ale je ve svém působení jemnější a má výraznější protikřečové působení, je vhodný i pro malé děti..

Více informací

Skladem

544,00 Kč s DPH

Tymián obecný linalol BIO - organický esenciální olej, 10 ml

Tymiánový esenciální olej ALTHO z tymiánu obecného se získává destilací z listů. Rod Thymus má více než 150 druhů distribuovaných v Evropě. Odlišují se od sebe chemotypem (biochemickým složením). Tymián je malý keř patřící do čeledi Lamiaceae. Má velmi malé listy, řádově několik milimetrů, a jeho květy, které jsou ostnaté, se mění od bílé po růžovo-fialovou. Thymus vulgaris s linaloolem je nejjemnější z tymiánu, a to jak pro pokožku, tak pro sliznice.

Nejdůležitější vlastnosti tymiánové esenciálního oleje jsou: antibakteriální, antivirotické, antimykotické, imunostimulační, spasmolytický (protikřečový) a blahodárné dermatologické.

Tradiční použití:

Zlepšuje paměť, působí proti ospalosti, depresím, akné. Má skvělé antiseptické a antibakteriální účinky. Pomáhá při nachlazení. Uvolňuje dýchací cesty.

Při nachlazení: nachlazení, infekce dýchacích cest, křečový kašel, zánět ušního zvukovodu nebo při oslabení imunitního systému, zejména u dětí - díky své jemnosti.

Kůže: péči o pleť se sklonem k akné, kvasinkové infekce, svědění, ekzémy, lupénka nebo bradavice.

Botanický popis:

Tymián pochází z Evropy a jižních oblastí. Aromatická rostlina par excellence, se používá jako koření nebo léčivka, použití tymiánu sahá až do úsvitu času. Ve starověkém Řecku byl tymián pálen jako kadidlo před oltáři bohů. Egypťané vyráběli masti z tymiánu na balzamování mrtvých. Ve středověku čarodějnice vyráběly s touto rostlinou elixíry lásky. Nakonec je tymián dobře zakotven v provensálských „kulinářských zvycích“: je součástí směsi zvané provensálské bylinky, kytice garni, pokrm v omáčce, grilovaná masa, tymiánový likér.

Tymiánový organický esenciální olej obsahuje:

 • Thymus vulgaris  / TYMIÁN OBECNÝ linalol BIO (Francie)*

Organoleptické vlastnosti:

 • Vzhled: tekutý
 • Vůně: charakteristická, silně bylinné, sladkohořké, jemně kafrové.
 • Barva: bezbarvý
 • Hustota: 0,840 - 0,895

Destilované části: květy

Místo původu: Francie

Chemotyp / složení:

 • Biochemická specifikace: linalool
 • Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: Linalool, D-Limonen, Citral, Geraniol
 • Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.

Způsoby použití:

 • Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
 • Orálně: 1 kapka esenciálního oleje na lžičku s medem, na pastilku nebo nakapejte na lžičku se sirupem, dejte pod jazyk.
 • Na kůži: Smíchejte 20 kapek esenciálního oleje z tymiánu + 50 ml rostlinného oleje, aplikujte na ošetřovaná místa: kvasinková infekce, ekzémy, lehké popáleniny, akné ....
 • Do difuzéru: tymián linalol je úžasným nervovým tonikem, proto inhalace posiluje psychickou i fyzickou odolnost.

Důležitá upozornění:

 • Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.
 • Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

 • Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
 • Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
 • *rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

TYMIÁN OBECNÝ linalol BIO 10 ml (Francie)

TYMIÁN OBECNÝ linalol BIO 10 ml (Francie)

Organický esenciální olej Tymián obecný linalol (Francie)

Intenzívní bylinná vůně s jemnějšími nasládlými tóny. Má srovnatelné účinky s tymiánem thymol, zejména protiinfekční, antibakteriální a protiplísňové, posiluje funkce celého organizmu, ale je ve svém působení jemnější a má výraznější protikřečové působení, je vhodný i pro malé děti..

Path: > > > TYMIÁN OBECNÝ linalol BIO 10 ml (Francie)

16 dalších produktů ve stejné kategorii: