Citron - Esenciální olej BIO, 10 ml (Itálie)

3700758100072

Nový produkt

Organický esenciální olej CITRON (Itálie)

Je to jeden z EO, který máte doma pro mnoho použití. Osvěžovač vzduchu, dezinfikuje prostory, neutralizuje nepříjemné pachy. Osvěžuje mysl a nabíjí energií. Široké použití v kuchyni. Pozitivní vliv na trávení, ale je vhodným bojovníkem proti celulitidě a těžkým nohám.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

235,00 Kč s DPH

Citron - organický esenciální olej, 10 ml

Citronový esenciální olej ALTHO z citrus limen je složený z 90-95% monoterpenů (limonen). Toto biochemické složení oleje je zárukou silných antiseptických, antibakteriálních a antivirotických vlastností. Jeden z nejlepších olejů na očistu (jater, žlučníku, lymfy).

Tradiční použití:

Citrus limonový, citroník, pochází z Indie nebo Číny, byl kultivován desátého století př. n. l.. Podle některých zvyků se v době moru pálila kůra plodů citroníku. V Indii nabízeli božstvům náhrdelníky z citronů. Nyní je citroník pěstován v mediteráních a subtropických oblastech, pro jeho plody, ze kterých extrahujeme esenci a džus. Pokud je symbolem dokonalé čistoty a hygieny, jeho použití v kosmetice, aromaterapii a gastronomii je velice pestré a rozšířené.

Esenciální olej citronový kromě očisty organismu a domácnosti pročistí prostor i energeticky. Oceníte ho i v případě, že se potřebujete soustředit například v kombinaci s rozmarýnem, při nachlazení zkuste kombinovat citron s eukalyptem nebo borovicí.

Při nachlazení: kombinujte s eukalyptem nebo borovicí.

Kůže: Účinný pomocník při hubnutí díky svým hepato-odvodňovacím vlastnostem a pozitivním působením proti celulitidě.

V kuchyni:  do zálivky, na výrobu pěny, citronového sorbetu, do koláčů nebo rybí marinády atd.

Botanický popis:

Citroník patří do čeledi routovité, rod citrus. Strom může dosáhnout výšky až 6m, má podlouhlé kopinaté stále zelené listy, které jsou tmavě zelené, hladké a lesklé. Jeho plod, citron, je citrus dlouhý od 8 do 12cm, zelené barvy a žloutne, když dozrává. Voňavé květy citroníku mají pět lístků a kvetou po celý rok.

Citronový organický esenciální olej obsahuje:

 • Citrus limon  / CITRON BIO (Itálie)*

Organoleptické vlastnosti:

 • Vzhled: tekutý
 • Vůně: ovocná, velice charakteristická
 • Barva: světle žlutá
 • Hustota: 0,850

Destilované části: z kůry plodu

Místo původu: Itálie

Chemotyp / složení:

 • Biochemická specifikace: limonen, beta-pinen, gama-terpinen
 • Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: citral, geraniol, limonen, linalol
 • Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.

Způsoby použití:

 • Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
 • Orálně: 2 kapky esenciálního oleje 3x denně na lžičku s medem, na pastilku nebo nakapejte na lžičku se sirupem, dejte pod jazyk při respiračních problémech.
 • Na kůži: Proti celulitidě smíchejte 2ml EO citron + 2ml EO cypřiš + 1 ml EO niouli + 100 ml rostlinného lískooříškového oleje bio. Nebo přidejte do svého masážního krému či oleje. Masírujte na problémových partiích.
 • Masáž: smíchejte 10 kapek EO citron, 10 kapek EO ylang ylang a 30 kapek pupalkového rostlinného oleje, masírujte solar plexus a oblast podél páteře.
 • Do difuzéru: používejte samostatně nebo v kombinaci s dalšími EO. Čistí a dezinfikuje vzduch v místnosti.

Důležitá upozornění:

 • Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.
 • Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

 • Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
 • Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
 • *rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Citron - Esenciální olej BIO, 10 ml (Itálie)

Citron - Esenciální olej BIO, 10 ml (Itálie)

Organický esenciální olej CITRON (Itálie)

Je to jeden z EO, který máte doma pro mnoho použití. Osvěžovač vzduchu, dezinfikuje prostory, neutralizuje nepříjemné pachy. Osvěžuje mysl a nabíjí energií. Široké použití v kuchyni. Pozitivní vliv na trávení, ale je vhodným bojovníkem proti celulitidě a těžkým nohám.

Path: > > > Citron - Esenciální olej BIO, 10 ml (Itálie)

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

16 dalších produktů ve stejné kategorii: