GERANIUM / MUŠKÁT BIO 30 ml (Egypt)

3700758103684

Nový produkt

Organický esenciální olej GERANIUM / MUŠKÁT BIO 30 ml (Egypt)

Doporučuje se na poškozenou pokožku, na akné, proleženiny, kožní nebo vaginální kvasinkové infekce, jizvy. V kombinaci s růžovým dřevem v meruňkovém oleji máte vlastní kosmetické ošetření.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

1 077,00 Kč s DPH

GERANIUM / MUŠKÁT BIO 30 ml (Egypt)

Esenciální olej Pelargonium asperum známý pod názvem geranium nebo také muškát je vyroben jako ideální pomocník pro vaši kůži. Vyhlazuje pokožku, obnovuje zářivost pleti, působí proti stárnutí a její velmi jemná vůně z ní udělá velmi příjemné ošetření. Doporučuje se na poškozenou pokožku, na akné, proleženiny, kožní nebo vaginální kvasinkové infekce, jizvy. V kombinaci s esenciálním olejem z růžového dřeva v meruňkovém oleji máte vlastní kosmetické ošetření.

Složením a účinkem je považován za vynikající repelent proti komárům i vším.

Tradiční použití:

Je známý díky těmto vlastnostem: silné antivirotikum, antibakteriální, antivirový, antiseptický, antimykotikum, fungicid, hemostatický, jako analgetikum, protizánětlivý, pleťové stahující tonikum, lymfatický stimulant, repelent.

Repelent: jedním z důvodů, proč je esenciální olej z gerania tak oblíbenou balkonovou květinou je možná i jeho skvělá schopnost odpuzovat hmyz.

Infekce močových cest: Díky svým diuretickým a antiseptickým vlastnostem je skvělým prostředkem k potlačení zánětů močového ústrojí, zejména těm opakovaným. Bakterie si dokáží vytvořit rezistenci na antibiotika, při používání esenciálních olejů ne.

Kůže: nejčastěji se esenciální olej z gerania / muškátu používá v péči o mastnou nebo mdlou pleť, jelikož dokáže podpořit oběhový i lymfatický systém a tím zajistí pleti jednak lepší výživu, tak i rychlejší odvod odpadních látek.

Nervozita, stres: tento esenciální olej jeden z nejlepších olejů na uvolnění nervového napětí. Ať už se jedná o strach, stres, úzkost nebo depresi, pár kapek geránia dokáže zároveň uvolnit i povzbudit, proto je vynikajícím pomocníkem před důležitou situací, kterou může být pohovor, vystoupení, jednání nebo zkouška.

Botanický popis:

Po celém světě existuje více než 600 druhů muškátů. Pelargonie rosat, pelargonium asperum, také nazývaná voňavá pelargonie patří do čeledi kakostovité. Tato vytrvalá rostlina může měřit až 1,5m. Velmi voňavé květy pelargonie, které jsou uspořádány do hustých ‚deštníků‘, mají světle růžovou barvu.

Geranium / muškát organický esenciální olej obsahuje:

 • Pelargonium asperum / GERANIUM / MUŠKÁT BIO (Egypt)*

Organoleptické vlastnosti:

 • Vzhled: tekutý
 • Vůně: sladká, příjemná, růžová, trochu citrusová
 • Barva: žlutá až hnědá
 • Hustota: 0.883 – 0.905

Destilované části: listy

Místo původu: Egypt

Chemotyp / složení:

 • Biochemická specifikace: Citronellol, geraniol
 • Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool
 • Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.

Způsoby použití:

 • Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
 • Orálně: 2 kapky 3x denně esenciálního oleje na lžičku s medem, na pastilku nebo nakapejte na lžičku se sirupem.
 • Na kůži: Smíchejte 5 kapke esenciálního oleje z gerania a 5 kapek rostlinného arganového nebo meruňkového oleje bio.
 • Do difuzéru: používejte samostatně nebo v kombinaci s dalšími EO. Provoní celou místnost, povzbudí psychiku a navodí psychickou pohodu. Pomáhá bojovat s obavami, úzkostmi, fóbiemi; celkově zklidňuje nervový systém.

Důležitá upozornění:

 • Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.
 • Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

 • Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
 • Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
 • *rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

GERANIUM / MUŠKÁT BIO 30 ml (Egypt)

GERANIUM / MUŠKÁT BIO 30 ml (Egypt)

Organický esenciální olej GERANIUM / MUŠKÁT BIO 30 ml (Egypt)

Doporučuje se na poškozenou pokožku, na akné, proleženiny, kožní nebo vaginální kvasinkové infekce, jizvy. V kombinaci s růžovým dřevem v meruňkovém oleji máte vlastní kosmetické ošetření.

Path: > > > GERANIUM / MUŠKÁT BIO 30 ml (Egypt)

16 dalších produktů ve stejné kategorii: