Eukalyptus / Blahovičník kulatoplodý BIO - Esenciální olej organic, 30 ml (Španělsko)

3700758103653

Nový produkt

Organický esenciální olej Eukalyptus / Blahovičník kulatoplodý (Španělsko)

Esenciální olej ALTHO z eukalyptu globulu zvaného také blahovičník je známý pro své antibakteriální, antispazmodický, protizánětlivý, podporující trávení efekt, ale je i uklidňující a tonizující.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

329,00 Kč s DPH

Eukalyptový - organický esenciální olej, 30 ml

Eukalyptový nebo také esenciální olej ALTHO z blahovičníku kulatoplodého se získává destilací z listů. Vytrvalá rostlina, která se pěstuje v Africe, Středním východě, Jižní Americe a Asii. V našich bytových podmínkách se pěstuje jako neopadavý keřík. Rostlina obsahuje ve všech částech silnou silici nazývanou eukalyptol nebo cineol. Tato silice se používá na inhalování při astma a při zápalech horních cest dýchacích. Přidává se do mastí proti revmatickým bolestem nebo se listí nakládá do lihu, kde se nechá vyluhovat 2-3 měsíce a potom se tekutinou natírají revmatická místa. Rostlina roste velmi rychle, takže je možné listí sklízet velmi často.

Tradiční použití:

Terapeutické indikace esenciálního oleje z eucalyptu globulus bio jsou známé po celém světě. Mezi nejznámější patří efekt antiseptický, močopudný, hojivý a povzbuzující. Ve farmacii se eukalyptus používá hlavně jako složka mastí při nachlazení, bronchitidě, na inhalaci při kataru horních cest dýchacích, astmatu.

Při nachlazení: nachlazení, bronchitida, sinusitida, angína, záněty ucha, laryngitida, chřipka a horečka.

Kůže: vhodný na mastnou, problematickou / aknetickou pleť, na ošetření rtů. Přidává se do přípravků pro ústní hygienu. Při masáži na ztuhlé a unavené svaly a klouby po námaze.

Botanický popis:

Blahovičník kulatoplodý je velmi rychle rostoucí strom. V Austrálii dosahuje výšky až 65 metrů, v Evropě pak maximálně 45 metrů. Jedním ze základních znaků eukalyptu jsou listy, které v průběhu růstu mění svůj vzhled. U mladých stromů blahovičníku kulatoplodého jsou podlouhle oválné, vstřícné, zakončené do špičky, 10-15 cm dlouhé, modrozelené a na povrchu ojíněné, neboť jsou potažené vrstvičkou vosků. U starších stromů jsou úzké, střídavé, dlouhé až 30 cm, tmavozelené a kožovité. Blahovičník kulatoplodý má v listech podobně jako jiné dřeviny z čeledi myrtovitých éterické oleje, které jsou využívány ve farmaceutickém průmyslu. Dřevo se používá ve stavebnictví a také v papírenském průmyslu

Eukalyptový organický esenciální olej obsahuje:

 • Eucalyptus globulus / EUKALYPTUS / BLAHOVIČNÍK KULATOPLODÝ BIO (Španělsko)*

Organoleptické vlastnosti:

 • Vzhled: tekutý
 • Vůně: svěží, typická eukalyptová (kafrová, balzámová)
 • Barva: žlutá
 • Hustota: 0,905 - 0,921

Destilované části: listy

Místo původu: Španělsko

Chemotyp / složení:

 • Biochemická specifikace: 1-8 cineol, alfa pinen
 • Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: geraniol, limonene
 • Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.

Způsoby použití:

 • Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
 • Orálně: 2 kapky esenciálního oleje na lžičku s medem, na pastilku nebo nakapejte na lžičku se sirupem, dejte pod jazyk při respiračních problémech.
 • Na kůži: Smíchejte 3 kapky esenciálního oleje v 100 ml rostlinného lískooříškového oleje bio. Nebo přidejte do svého masážního krému či oleje. Masírujte na hrudi při problémech horních cest dýchacích, při zánětu vedlejších nosních dutin.
 • Do difuzéru: používejte samostatně nebo v kombinaci s dalšími EO. Čistí a dezinfikuje vzduch v místnosti.

Důležitá upozornění:

 • Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.
 • Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

 • Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
 • Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
 • *rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Eukalyptus / Blahovičník kulatoplodý BIO - Esenciální olej organic, 30 ml (Španělsko)

Eukalyptus / Blahovičník kulatoplodý BIO - Esenciální olej organic, 30 ml (Španělsko)

Organický esenciální olej Eukalyptus / Blahovičník kulatoplodý (Španělsko)

Esenciální olej ALTHO z eukalyptu globulu zvaného také blahovičník je známý pro své antibakteriální, antispazmodický, protizánětlivý, podporující trávení efekt, ale je i uklidňující a tonizující.

Path: > > > Eukalyptus / Blahovičník kulatoplodý BIO - Esenciální olej organic, 30 ml (Španělsko)

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

16 dalších produktů ve stejné kategorii: